Legendarny Tytan Odrodzenia - Feniks

Legendarny Tytan Odrodzenia - Feniks

Postprzez Vijay » czwartek, 29 grudnia 2011, 22:52

Obrazek
Feniks
Atak:7
Obrona: 4
Rozmiar: duży
Specjalne zdolności: ściana ognia, odrodzenie

Feniks jest Legendarnym Tytanem Odrodzenia. Ukryty był na wyspie wulkanicznej, w zbiorniku z lawą, i chroniony zaklęciami zakłócającymi magię. Feniks używa swoich zdolności do wzniecania ogromnych ścian płomieni, chroniących swojego Łowcę Posiada też zdolność wskrzeszenia samego siebie z popiołów po śmierci; Dante Vale użył zaklęcia kopiującego, aby w ostatnim odcinku sezonu 2, wskrzesić samego siebie.


Dodatek historyczny: Feniks był to mityczny ptak, opisywany był przez starożytnych filozofów: Herodota, Owidiusza, Pliniusza Starszego, Laktancjusza i innych. Feniks miał żyć od 300 do 540 lat (według różnych pisarzy różne lata) uznawany jest za symbol Słońca oraz wiecznego odradzania się życia gdyż według pism umierał i odradzał się sam z siebie.
"Nigdy nie postępuj w sposób, który przyniósłby ujmę twojemu nazwisku czy pozycji społecznej. Każdy może zdobyć pieniądze, ale zdobycie szacunku to zupełnie inna sprawa." K3G
Avatar użytkownika
Vijay
 
Posty: 260
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 20:14
Lokalizacja: Łomża

Postprzez » czwartek, 29 grudnia 2011, 22:52

 

Re: Legendarny Tytan Odrodzenia - Feniks

Postprzez Casterwill » piątek, 30 grudnia 2011, 11:41

Jestem ciekawa ,czy potrafi wskrzeszać swojego łowcę. I czy jest on "niezniszczalny" skoro się cały czas odradza. No i podstawowe pytanie : jeżeli zniszczono by jego amulet to czy by się odrodził? Przecież amulet po zniszczeniu wygląda jak popiół. "Odrodzony z popiołów" - może ktoś kiedyś zniszczył jego amulet ,a on powrócił i złożył swój amulet do pierwotnego kształtu?
Casterwill
 
Posty: 981
Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 19:32

Re: Legendarny Tytan Odrodzenia - Feniks

Postprzez KarlaOutsider » piątek, 30 grudnia 2011, 11:50

Casterwill napisał(a):Jestem ciekawa ,czy potrafi wskrzeszać swojego łowcę. I czy jest on "niezniszczalny" skoro się cały czas odradza.

Teoria o wskrzeszeniu Łowcy pojawiła się po tym, jak Sophie zdobyła Feniksa, skacząc do lawy. Mówiono, że dzięki jego mocy odrodziła się z popiołów. Dante miał nieco inny pomysł - uznał, że Sophie wcale się nie odrodziła, bo nie zginęła- moc Feniksa osłoniła ją przed ogniem.

Casterwill napisał(a):No i podstawowe pytanie : jeżeli zniszczono by jego amulet to czy by się odrodził? Przecież amulet po zniszczeniu wygląda jak popiół. "Odrodzony z popiołów" - może ktoś kiedyś zniszczył jego amulet ,a on powrócił i złożył swój amulet do pierwotnego kształtu?


1. Amulet po zniszczeniu wcale nie wygląda, on się po prostu rozpływa.
2. Skąd pomysł, że ktoś mógł zniszczyć amulet Feniksa :?:
3. "jeżeli zniszczono by jego amulet to czy by się odrodził?" - chodzi ci o to, czy powróciłby na ziemię w widzialnej postaci :?: Bo zasadniczo Tytani są nieśmiertelni.
">Błagam cię, na Chrystusa- uwierz w to, że możesz się mylić.< (O.Cromwell)
[...] jako ludzie możemy się mylić.
Pamiętajmy o tym, ilekroć podejmujemy decyzje- zwłaszcza te, które krzywdzą innych."

A. Pratkanis, E. Aronson; Wiek propagandy


Obrazek
Avatar użytkownika
KarlaOutsider
 
Posty: 547
Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 15:58
Lokalizacja: Turek

Re: Legendarny Tytan Odrodzenia - Feniks

Postprzez Casterwill » piątek, 30 grudnia 2011, 15:10

Nie wiem skąd ten pomysł ,ale dość długo się nad tym zastanawiałam.
Tak ,chodziło mi o to czy wróciłby na ziemię w widzialnej postaci.
No i "odradzanie się" - może kilka razy został zniszczony i odrodził się. Kto wie ,może gdyby legion go pochłonął to by pokonał gto od środka mocą odradzania?
Casterwill
 
Posty: 981
Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 19:32

Re: Legendarny Tytan Odrodzenia - Feniks

Postprzez NinaVale » wtorek, 25 lutego 2014, 16:27

Ślicznie tylko mała poprawka. Feniks to jest tytanka nie tytan. Wersji anglojęzycznej używają rodzaju żeńskiego, wiem, że to legendarny tytan i tytan jest rodzaju męskiego, ale Feniks jako Feniks to...tytanka.
To tak jakby były we mnie dwie zupełnie różne Anie. Nieraz przychodzi mi na myśl, że dlatego zapewne jestem takim niespokojnym duchem! -Ania z Zielonego Wzgórza
Bo wszyscy, w taki czy w inny sposób, jesteśmy szaleni.-Weronika Postanawia Umrzeć.
Avatar użytkownika
NinaVale
 
Posty: 41
Dołączył(a): sobota, 1 lutego 2014, 21:11
Lokalizacja: Wro

Re: Legendarny Tytan Odrodzenia - Feniks

Postprzez Baros451 » czwartek, 2 lutego 2017, 09:58

feniks to tytan wielki
Baros451
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 2 lutego 2017, 09:56

Postprzez » czwartek, 2 lutego 2017, 09:58

 


Powrót do Tytani

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron