zaklęcia obronne

zaklęcia obronne

Postprzez Vijay » piątek, 30 grudnia 2011, 00:07

Kulista Straż jest to zaklęcie, które pozwala łowcy na obronę i uniknięcie ataku przeciwnika.

Stalowa Sfera jest to typ zaklęcia obronnego, mocniejszego od zaklęcia Kulista Straż. Przy jej użyciu przed łowcą pojawia się jasnoszaro -niebieska "tarcza", chroniąca łowcę.

Osłona jest to słabsza wersja zaklęcia Stalowa Sfera. Łowca otacza się magiczną barierą, która chroni go przed atakami. Osłona ma kolor niebiesko-fioletowy.
"Nigdy nie postępuj w sposób, który przyniósłby ujmę twojemu nazwisku czy pozycji społecznej. Każdy może zdobyć pieniądze, ale zdobycie szacunku to zupełnie inna sprawa." K3G
Avatar użytkownika
Vijay
 
Posty: 260
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 20:14
Lokalizacja: Łomża

Postprzez » piątek, 30 grudnia 2011, 00:07

 

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Casterwill » piątek, 30 grudnia 2011, 19:33

Garda Honoru i Tarcza Prawdy - czary Casterwillów.
Casterwill
 
Posty: 981
Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 19:32

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Vijay » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 00:21

Jest także Mega Tarcza, której użył Metz oraz Burzowa Osłona użyta przez Harrisona - obie moce użyte w odcinku "Powrót Dantego".
"Nigdy nie postępuj w sposób, który przyniósłby ujmę twojemu nazwisku czy pozycji społecznej. Każdy może zdobyć pieniądze, ale zdobycie szacunku to zupełnie inna sprawa." K3G
Avatar użytkownika
Vijay
 
Posty: 260
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 20:14
Lokalizacja: Łomża

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Angel4 » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 08:13

i jeszcze Bariera Światła, którą Sophie rzuciła w odc. 26 na Sabrielę i sama też jej używała w 1 serii
Do you believe in magic?

Olej szkołę, zostań ninja!

Eret: What game are you playing?
Czkawka: Game of thrones.


cracki rządzą :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Angel4
 
Posty: 3404
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 14:33
Lokalizacja: Lublin

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Goździk » czwartek, 25 lipca 2013, 13:12

Tarczę prawdy zaliczyłbym do zdolności Wszechpotężnej Sabrieli. A jak myślicie, jakie zaklęcie obronne jest najsilniejsze, a jakie najsłabsze?
P.S. Jest jeszcze Mentalna Bariera chroniąca jedynie przed wykorzystaniem naszego umysłu itp.
Goździk
 
Posty: 144
Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 17:07

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Fabia114 » piątek, 26 lipca 2013, 11:03

Ja myślę, ze to zależy od sytuacji, w której dane zaklęcie obronne jest użyte.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: zaklęcia obronne

Postprzez MsLight » wtorek, 13 sierpnia 2013, 09:55

To pewnie zależy, przed czym chcemy się bronić..
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Fabia114 » niedziela, 18 sierpnia 2013, 17:57

To też. Ogólnie dobiera sie obronę do ataku i na odwrót.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Goździk » środa, 28 sierpnia 2013, 18:36

Macie rację. Np.Stalowa sfera osłania ciało tylko częściowo, a Osłona łowcę i punkt, w którym się znajduje.
Goździk
 
Posty: 144
Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 17:07

Re: zaklęcia obronne

Postprzez MsLight » poniedziałek, 2 września 2013, 08:19

W takim razie użycie stalowej sfery może wymagać mniejszej energii.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 2 września 2013, 16:08

MsLight napisał(a):W takim razie użycie stalowej sfery może wymagać mniejszej energii.

Skoro osłania tylko częściowo, na pewno jest łatwiejsza do zastosowania. Bo kiedy np. Sophie rzuca ten czar, robi to automatycznie, nie meczy sie bardzo. A kiedy Harrison zastosował Burzową Osłonę, która osłaniała większą powierzchnie, widać było, ze kosztuje go to dużo energii -i nie dlatego, ze był słaby czy coś, bo do początkujących łowców już nie należał.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: zaklęcia obronne

Postprzez BlackRose » poniedziałek, 2 września 2013, 16:20

Goździk napisał(a):Macie rację. Np.Stalowa sfera osłania ciało tylko częściowo, a Osłona łowcę i punkt, w którym się znajduje.

A to nie przypadkiem Osłona jest słabszą wersją Stalowej Sfery? Osłona ma zasięg jedynie nad głową. Stalowa Sfera zaś osłania całe ciało, jednakże jej zasięg jest krótki.
http://pl.huntik.wikia.com/wiki/Os%C5%82ona - opis "Osłony".
http://pl.huntik.wikia.com/wiki/Stalowa_Sfera - opis "Stalowej Sfery".
Podane przeze mnie linki są dowodem, na to co napisałam wyżej.
"(...) - Kathy! Już po wszystkim Kathy!
- John! Ale on cię postrzelił w serce!
- ... Khe... Nic mi nie będzie. Ja nie mam serca.
- Ale John, do twojej informacji.. Wszyscy mają serce.
- Ale Kathy, moje serce należy do ciebie.
- To ja jestem ranna? (...)" xD
Avatar użytkownika
BlackRose
 
Posty: 2164
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2013, 12:12

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 2 września 2013, 18:39

BlackRose napisał(a):A to nie przypadkiem Osłona jest słabszą wersją Stalowej Sfery? Osłona ma zasięg jedynie nad głową. Stalowa Sfera zaś osłania całe ciało, jednakże jej zasięg jest krótki.

Może i tak, ale ja opisywałam Burzową Osłonę i Stalową Sferę.
Jednakże nadal tak sadzę-
Fabia114 napisał(a):Skoro osłania tylko częściowo, na pewno jest łatwiejsza do zastosowania. Bo kiedy np. Sophie rzuca ten czar, robi to automatycznie, nie meczy sie bardzo. A kiedy Harrison zastosował Burzową Osłonę, która osłaniała większą powierzchnie, widać było, ze kosztuje go to dużo energii -i nie dlatego, ze był słaby czy coś, bo do początkujących łowców już nie należał.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Goździk » piątek, 13 września 2013, 19:12

Jak Dante używał Osłony to zakrywała nie tylko powierzchnię nad nim, ale też tą naokoło. Obejrzyj odc., w którym włamywali się do księgarni Klausa. Osłonił się przed strzałami przy wejściu, i tymi sztucznymi (chyba) pająkami. Lok wypalił otwór w Osłonie, by móc wezwać Płomienistego ( z tego wychodzi, że po wyczarowaniu jej można zająć się czymś innym i nie skupiać się na niej tak jak na Stalowej Sferze, czy jej słabszej wersji - Kulistej Straży - dobrze mówię, czy pomyliłem nazwy tych mocy? )
Goździk
 
Posty: 144
Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 17:07

Re: zaklęcia obronne

Postprzez Fabia114 » niedziela, 15 września 2013, 08:20

Goździk napisał(a):Jak Dante używał Osłony to zakrywała nie tylko powierzchnię nad nim, ale też tą naokoło. Obejrzyj odc., w którym włamywali się do księgarni Klausa. Osłonił się przed strzałami przy wejściu, i tymi sztucznymi (chyba) pająkami. Lok wypalił otwór w Osłonie, by móc wezwać Płomienistego ( z tego wychodzi, że po wyczarowaniu jej można zająć się czymś innym i nie skupiać się na niej tak

Dotąd mogę sie zgodzić.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Postprzez » niedziela, 15 września 2013, 08:20

 


Powrót do Moce i zaklęcia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron