Little Witch

Nasze wiersze, opowiadania itd, itp :)

Little Witch

Postprzez Derys » czwartek, 15 marca 2012, 19:18

*
W czasach, gdy światem rządzili królowie, wiedźmy były palone na stosie, a rycerze walczyli o miano najsilniejszego. W małej wiosce w Królestwie Morion, przyszła na świat dziewczynka. Dziecko po urodzeniu wpadło w długi sen. Zrozpaczeni rodzice szukali leku by pomóc ich córce, jednak nic nie pomogło. Gdy dziecko leżało pogrążone we śnie od tygodnia, rodzice postanowili poprosić starą wiedźmę mieszkającą w opuszczonym lesie niedaleko wioski, o pomoc.
Gdy rodzice przyszli do wiedźmy, ta nie chciała z nimi rozmawiać. Lecz po kilkunastu minutach błagania o pomoc, wpuściła ich do środka. Rodzice dziewczynki opowiedzieli jej całą historię, od urodzin aż do dnia obecnego. Wiedźma początkowo nie chciała się zgodzić, ale po długim zastanowieniu zgodziła się lecz, pod jednym warunkiem. Dziewczynka miała przejąć jej całą wiedze na temat różnego rodzaju mikstur, eliksirów i zaklęć. Rodzice mieli trzy dni na zastanowienie się.
Dni mijały, a zrozpaczeni rodzice niewiedzieni co zrobić. Trzeciego dnia późnym wieczorem, matka bez zgody ojca, zabrała pogrążona we śnie dziewczynkę i zabrała ją do wiedźmy. Biegła co sił w nogach by zdążyć przed północą. Gdy już dotarła do swojego celu wiedźma wzięła dziecko i położyła je w samym środku nakreślonego na podłodze pentagramu. Wiedźma jednym ruchem ręki zapaliła pięć świec, każda w innym kolorze. Cztery świece symbolizowały cztery żywioły: Czerwona- Ogień, Zielona- Ziemię, Niebieska- Wodę i Różowa- Powietrze, a piąta Żółta świeca symbolizowała moc, która łączy te wszystkie żywioły. Wzięła księgę i zaczęła recytować zaklęcie w nieznanym matce języku. Po wyrecytowaniu zaklęcia, wiedźma założyła na szyję dziewczynki wisiorek z pentagramem. Świeczki gasły, a rogi pentagramu na szyi dziewczynki rozbłyskały światłem zgaszonej świeczki.
Gdy wszystkie świeczki zgasły wiedźma odłożyła księgę, a niemowlę zaczęło płakać. Szczęśliwa matka chciała podziękować wiedźmie za pomoc, ale ta nie słuchając jej poszła na górę domu. Mata wyszła z płaczącą dziewczynką na zewnątrz i zobaczyła tłum ludzi z pochodniami w ręku. Kobieta widząc tłum szybko weszła do domu wiedźmy i znów prosiła wiedźmę o pomoc. Szukała jej wszędzie. Na górze domu i w piwnicy, lecz nigdzie jej nie znalazła. Słysząc tłum krzyczący „Podpalić.! Podpalić.! Spalić na stosie te wiedźmy…” Przestraszona wzięła stary koszyk i wybiegła tylnim wyjściem kierując się na rzekę. Gdy tam odbiegła wsadziła niemowlę do koszyka, owinęła w swój płacz, pocałowała w czoło i puściwszy z prądem rzeki czekała na zabicie przez tłum.
Nazajutrz dziewczynkę odnalazła skromna krawcowa piorąca rzeczy swej rodziny. Wzięła niemowlę do domu. Tam nakarmiła, wykąpała, ubrała w czyste rzeczy. Kobieta wraz z mężem postanowili zaadoptować małą dziewczynkę, dając jej na imię Lucy. Lucy wychowywała się w „swojej” rodzinie nic nie wiedząc o swoich mocach i o tym co ma się wkrótce wydarzyć.

Takie tam z nudów :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Derys
 
Posty: 1832
Dołączył(a): sobota, 24 grudnia 2011, 17:44
Lokalizacja: Pelplin

Postprzez » czwartek, 15 marca 2012, 19:18

 

Re: Little Witch

Postprzez Ola1997 » piątek, 16 marca 2012, 17:07

Super opowiadanie,mam nadzieje,że napiszesz jego kontynuację,bo bardzo mnie zaciekawiło :wink:.Ach,gdybym ja miała taki talent to świat byłby lepszy :lol:.
Ola1997
 
Posty: 1992
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lutego 2012, 19:41

Re: Little Witch

Postprzez Derys » piątek, 16 marca 2012, 17:11

Ach, dziękuję, dziękuję :D Napiszę, napiszę ;) To tylko taka zapowiedź, prolog jak kto woli ;)
A ja mam talent.? To tylko moja chora wyobraźnia xD
Obrazek
Avatar użytkownika
Derys
 
Posty: 1832
Dołączył(a): sobota, 24 grudnia 2011, 17:44
Lokalizacja: Pelplin

Re: Little Witch

Postprzez cuel » piątek, 16 marca 2012, 18:51

Mi też się podoba . Twoja ' chora ' wyobraźnia ma całkiem niezłe pomysły :D .
' Rodzisz się, żyjesz, dorastasz, cieszysz się z życia. Pewnego dnia przychodzi taki moment kiedy ktoś powie o jedno słowo za dużo. W żartach, na poważnie, niekontrolowanie. Bierzesz to do serca, cierpisz i zaczynasz nowe życie.'
cuel
 
Posty: 1314
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 18:08

Re: Little Witch

Postprzez Derys » piątek, 16 marca 2012, 19:35

Heh :D Dziękuję, dziękuję ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Derys
 
Posty: 1832
Dołączył(a): sobota, 24 grudnia 2011, 17:44
Lokalizacja: Pelplin

Re: Little Witch

Postprzez Fabia114 » sobota, 2 marca 2013, 16:36

No niezłe, czekam na ciąg dalszy :wink:
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Little Witch

Postprzez Angel4 » poniedziałek, 4 marca 2013, 00:42

nie chcę być wredna, ale chyba się nie doczekasz :P
Do you believe in magic?

Olej szkołę, zostań ninja!

Eret: What game are you playing?
Czkawka: Game of thrones.


cracki rządzą :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Angel4
 
Posty: 3404
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 14:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Little Witch

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 4 marca 2013, 20:00

Angel4 co mnie tak prześladujesz :wink: Cały czas mam cie na ogonie-oczywiście bez urazy- :D Az tak mnie lubisz :?: :D
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Little Witch

Postprzez Derys » wtorek, 5 marca 2013, 11:42

Ja to tam kiedyś napiszę, bo teraz skupiam się na blogu *-*
Obrazek
Avatar użytkownika
Derys
 
Posty: 1832
Dołączył(a): sobota, 24 grudnia 2011, 17:44
Lokalizacja: Pelplin

Re: Little Witch

Postprzez Angel4 » wtorek, 5 marca 2013, 17:35

Fabia skarbie, zapewniam, że nie robię tego specjalnie :) Ja lubię wszystkich forumowiczów :D

Derys napisał(a):Ja to tam kiedyś napiszę

jasne jasne, ja zbyt dobrze znam ten tekst, powtarzam go sobie niemal codziennie xDD
Do you believe in magic?

Olej szkołę, zostań ninja!

Eret: What game are you playing?
Czkawka: Game of thrones.


cracki rządzą :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Angel4
 
Posty: 3404
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 14:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Little Witch

Postprzez Fabia114 » wtorek, 5 marca 2013, 17:53

No oczywiście :wink: :D
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Postprzez » wtorek, 5 marca 2013, 17:53

 


Powrót do Nasze pisanie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron