Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

W tym dziale zadajemy pytania dotyczące WYŁĄCZNIE fabuły "Huntik: Łowcy Tajemnic" oraz staramy się znaleźć na nie odpowiedzi.

Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez BlackRose » piątek, 26 kwietnia 2013, 13:40

Tak jak w temacie :wink: Jak myślicie - co mogło się stać z rodzicami tej czwórki ? Kim mogli być - zwykłymi ludźmi, a może łowcami ? Czy sami oddali swoje dzieci/dziecko do sierocińca (w przypadku Dantego Metzowi), a może po tym, gdy zaginęli/zginęli w jakimś wypadku/zostali zamordowani, itp. itd. sami przez przypadek tam trafiły ? Piszcie !

P.S. Ja na razie powstrzymam się od wyjawienia swoich spekulacji na ten temat.

2 P.S. A tak z innej beczki - czy wiedzieliście, że wpisanie w wyszukiwarkę Google "do a barrel roll" spowoduje obrót obrazu o 180 stopni ? Bo ja się dopiero przed chwilą dowiedziałam :lol:. Ale to jest o wiele fajniejsze http://www.mrdoob.com/projects/chromeexperiments/google-gravity/.
"(...) - Kathy! Już po wszystkim Kathy!
- John! Ale on cię postrzelił w serce!
- ... Khe... Nic mi nie będzie. Ja nie mam serca.
- Ale John, do twojej informacji.. Wszyscy mają serce.
- Ale Kathy, moje serce należy do ciebie.
- To ja jestem ranna? (...)" xD
Avatar użytkownika
BlackRose
 
Posty: 2164
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2013, 12:12

Postprzez » piątek, 26 kwietnia 2013, 13:40

 

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez MsLight » piątek, 26 kwietnia 2013, 15:01

Obawiam się, że większości z tych rzeczy nie poznamy nigdy. Utrzymuję jednak, że rodzice Dantego mogli być dobrymi znajomymi lub nawet rodziną Metza vel (mniej prawdopodobne) Dante także wziął się z sierocińca.
Den i Harrison wykazywali już na początku talent (Den miał nawet śladowe zdolności!), więc uważam, że mieli oni coś wspólnego z łowcami. Den mógł nawet posiadać tytana, o którym nie wiedział. Może to oznaczać, że ich rodzice byli łowcami.
Zhalia to raczej trudniejszy temat. Czy pochodzi z Holandii, czy jeszcze skądś indziej, czy miała wcześniej do czynienia z fundacją - brak poszlak :wink:
A'propos fraz wpisywanych w googla - każdy program ma zazwyczaj słabość do jakiejś frazy, służyło to różnym celom w trakcie jego pisania.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez Fabia114 » piątek, 26 kwietnia 2013, 16:29

Myślę, ze Metz mógł znać rodzicowi Dantego(wiec byli łowcami), kiedy zginęli(prawdopodobnie w jakiejś misji) Metz poczuł sie zobowiązany, by wychować Dantego, jest dla Dantego od tego czasu jak ojciec.

Co do Zhalii to trudno znaleźć odpowiedź. Ona jest jednym z ,,dzieci z ulicy", więc może jej rodzice(lub któreś z nich) jej nie chciał, lub też zginęli np. w wypadku.

Co do Den'a i Harrisona to na pewno ich rodzice byli łowcami. Po prostu mogli zginąć w jakiejś misji i dzieci zabrał sierociniec,
lub by ich chronić, rodzice posłali ich tam.

ALE PAMIĘTAJCIE CO POWIEDZIAŁ DANTE W 1 ODC. HUNTIKA- ,,Zwykły dzieciak nie miałby szansy na poznanie Fundacji", wiec każdy z naszych bohaterów musiał mieć w rodzinie choć Jednego łowce-bliższej, dalszej, nie ważne, ale musiał mieć.

Bo chyba po kimś się moce dziedziczy.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez MsLight » piątek, 26 kwietnia 2013, 16:47

Fabia114 napisał(a):Myślę, ze Metz mógł znać rodzicowi Dantego(wiec byli łowcami), kiedy zginęli(prawdopodobnie w jakiejś misji) Metz poczuł sie zobowiązany, by wychować Dantego, jest dla Dantego od tego czasu jak ojciec.

Zgadzam się, coś musiało skłonić młodego kawalera, żeby zajął się małym chłopcem :wink: .
Fabia114 napisał(a):ALE PAMIĘTAJCIE CO POWIEDZIAŁ DANTE W 1 ODC. HUNTIKA- ,,Zwykły dzieciak nie miałby szansy na poznanie Fundacji", wiec każdy z naszych bohaterów musiał mieć w rodzinie choć Jednego łowce-bliższej, dalszej, nie ważne, ale musiał mieć.

Bo chyba po kimś się moce dziedziczy.

Moce pochodzą od tytanów. Co do pierwszego, moim zdaniem Dante miał na myśli raczej zdolności, "to coś", co czyni ludzi niezwykłym, bo łowcą może zostać każdy, nie jest to zarezerwowane dla rodzin łowców (pamiętajcie o Montim). Niemniej jednak, łatwiej zostać "wtajemniczonym", gdy w czyimś otoczeniu działa łowca :) .
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez Fabia114 » piątek, 26 kwietnia 2013, 17:37

MsLight napisał(a):Moce pochodzą od tytanów. Co do pierwszego, moim zdaniem Dante miał na myśli raczej zdolności, "to coś", co czyni ludzi niezwykłym, bo łowcą może zostać każdy, nie jest to zarezerwowane dla rodzin łowców (pamiętajcie o Montim).

Co konkretnie masz na myśli? Co z Montim?
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez BlackRose » piątek, 26 kwietnia 2013, 18:06

A ja myślę, że rodzice Dena i Harrisona nadal żyją i oddali swoich synów do bidula tylko dlatego, bo nie chcieli dla nich życia łowców (tak samo jak Wy twierdzę, że ich rodzice byli łowcami)(niestety im to nie wyszło), a sami zrezygnowali z bycia nimi.
Co do rodziców Dantego to dla mnie mało prawdopodobnym jest, że znali Metza i że mieli jakikolwiek związek ze światem łowców. Wydaje mi się, że pewniejszym byłoby, iż Dante na Metza trafił z czystego przypadku. Jego rodzice mogli po prostu nagle zaginąć lub zginąć w jakimś wypadku, a Dante miał na tyle szczęścia, że trafił na Metza, który był tak dobry, że go przygarnął go do siebie i wtajemniczył w świat łowców.
Jeśli chodzi o rodziców Zhalii to macie rację - trudno cokolwiek o nich stwierdzić nie mając na ich temat nawet poszlak. Jednak mimo to od zawsze wydawało mi się, że Zhalia miała jedynie matkę, bo ojciec mógł je np. zostawić, kiedy dowiedział się, że ma dziecko. Mama Zhali nie mając kasy na utrzymanie swoje ani jej, oddała bądź podrzuciła je do sierocińca, myśląc, że tam będzie jej dziecku lepiej żyć. Niestety pomyliła się z kretesem.
"(...) - Kathy! Już po wszystkim Kathy!
- John! Ale on cię postrzelił w serce!
- ... Khe... Nic mi nie będzie. Ja nie mam serca.
- Ale John, do twojej informacji.. Wszyscy mają serce.
- Ale Kathy, moje serce należy do ciebie.
- To ja jestem ranna? (...)" xD
Avatar użytkownika
BlackRose
 
Posty: 2164
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2013, 12:12

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez MsLight » piątek, 26 kwietnia 2013, 19:07

Fabia114 napisał(a):Co konkretnie masz na myśli? Co z Montim?

Monti na pewno nie miał korelacji ze światem łowców, dopóki Dante nie podrzucił mu tytana.
BlackRose napisał(a):A ja myślę, że rodzice Dena i Harrisona nadal żyją i oddali swoich synów do bidula tylko dlatego, bo nie chcieli dla nich życia łowców (tak samo jak Wy twierdzę, że ich rodzice byli łowcami)(niestety im to nie wyszło), a sami zrezygnowali z bycia nimi.
Co do rodziców Dantego to dla mnie mało prawdopodobnym jest, że znali Metza i że mieli jakikolwiek związek ze światem łowców. Wydaje mi się, że pewniejszym byłoby, iż Dante na Metza trafił z czystego przypadku. Jego rodzice mogli po prostu nagle zaginąć lub zginąć w jakimś wypadku, a Dante miał na tyle szczęścia, że trafił na Metza, który był tak dobry, że go przygarnął go do siebie i wtajemniczył w świat łowców.
Jeśli chodzi o rodziców Zhalii to macie rację - trudno cokolwiek o nich stwierdzić nie mając na ich temat nawet poszlak. Jednak mimo to od zawsze wydawało mi się, że Zhalia miała jedynie matkę, bo ojciec mógł je np. zostawić, kiedy dowiedział się, że ma dziecko. Mama Zhali nie mając kasy na utrzymanie swoje ani jej, oddała bądź podrzuciła je do sierocińca, myśląc, że tam będzie jej dziecku lepiej żyć. Niestety pomyliła się z kretesem.

Chyba trochę przekombinowałaś. Żaden normalny rodzic nie wyrzuci dziecka do domu opieki. Życie łowców to nie kara, z pewnością nie jest gorsze, niż życie w sierocińcu.
Jeżeli chodzi o Dantego - dlaczego uważasz, że to, iż młody facet wziąłby dziecko na zawsze z czystego przypadku, jest bardziej prawdopodobne, niż związek jego rodziców z Metzem?
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez BlackRose » piątek, 26 kwietnia 2013, 21:01

A skąd taka pewność, że rodzice Dena i Harrisona byli normalni, hmmm ? xD A tak na serio to może i troszkę tam przekombinowałam.
To dlatego, że Metza w moich oczach pokazał się jako postać bardzo pozytywna i taka, która nie pomoże komuś tylko dlatego, gdyż, w tym przypadku, "o, bo to jest syn moich znajomych, więc nie wypada mu nie pomóc". O nie ! A z resztą prawie zawsze tak jest - ktoś komuś pomaga, bo znajomy, to trzeba, więc raz mógłby być jakiś wyjątek.
"(...) - Kathy! Już po wszystkim Kathy!
- John! Ale on cię postrzelił w serce!
- ... Khe... Nic mi nie będzie. Ja nie mam serca.
- Ale John, do twojej informacji.. Wszyscy mają serce.
- Ale Kathy, moje serce należy do ciebie.
- To ja jestem ranna? (...)" xD
Avatar użytkownika
BlackRose
 
Posty: 2164
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2013, 12:12

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez Angel4 » piątek, 26 kwietnia 2013, 21:35

Ja tam się nie wypowiadam za bardzo, bo jestem za tą najbardziej prawdopodobną wersją:
- Metz przyjaźnił się z rodziną Vale'ów i zaopiekował się Dantem po śmierci jego rodziców
- bracia Fears (bo w końcu ustaliliśmy kiedyś, że tak mają na nazwisko, chyba Casterwill to wyszperała) są sierotami, ich rodzice tak po prostu nie żyją
- rodzice Zhalii są nieznani, najpewniej nigdy jej nie chcieli
takie jest moje zdanie, w którym za chwilę doszukacie się setki błędów w rozumowaniu, tysiąca luk i wymyślicie milion argumentów przeciwko moim hipotezom :)
Do you believe in magic?

Olej szkołę, zostań ninja!

Eret: What game are you playing?
Czkawka: Game of thrones.


cracki rządzą :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Angel4
 
Posty: 3404
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 14:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez MsLight » piątek, 26 kwietnia 2013, 21:52

Nie sądzę, gdyż nie są one w żaden sposób sprzeczna ani nielogiczne :)
Jeśli chodzi o Metza to oczywiście, że był bardzo dobrym człowiekiem, ale motywacja, jaka nim kierowała wcale nie musiała brzmieć "o, bo to jest syn moich znajomych, więc nie wypada mu nie pomóc", niewiele osób przygarnia dzieci swoich znajomych i zawsze jest to gest niezwykle szlachetny. Spójrz na niego nie jak na kobietę, która zawsze będzie superopiekuńcza i nie marzy o niczym innym, tylko o małym chłopcu, ale jak na młodego mężczyznę, który ma swoje plany, marzenia i niekoniecznie pasuje mu podopieczny. Metzem musiała kierować trochę większa motywacja, niż współczucie dla całkiem obcego dziecka.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez Angel4 » piątek, 26 kwietnia 2013, 22:01

Oczywiście nie uważam, że Metz przygarnął Dantego z dobroci serca. Myślę, że po prostu bardzo wcześnie zaczął przejawiać oznaki niezwykle zdolnego łowcy i tylko dlatego Metz zdecydował się nim zaopiekować i nauczyć wszystkiego o życiu łowców.
Do you believe in magic?

Olej szkołę, zostań ninja!

Eret: What game are you playing?
Czkawka: Game of thrones.


cracki rządzą :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Angel4
 
Posty: 3404
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 14:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez Fabia114 » sobota, 27 kwietnia 2013, 09:19

Angel4 napisał(a):Oczywiście nie uważam, że Metz przygarnął Dantego z dobroci serca. Myślę, że po prostu bardzo wcześnie zaczął przejawiać oznaki niezwykle zdolnego łowcy i tylko dlatego Metz zdecydował się nim zaopiekować i nauczyć wszystkiego o życiu łowców.

MsLight napisał(a):Metzem musiała kierować trochę większa motywacja, niż współczucie dla całkiem obcego dziecka.
--

-Obie macie po części racje. Ja uważam, ze Metz musiał jakoś znać rodziców Dantego, a to że być może Dante przejawiał oznaki zdolnego łowcy, jeszcze bardziej go zachęciło(czy zmotywowało), by zaopiekować sie Dantem.

-Zhalia to trudniejsza sprawa. Nie ma o niej wystarczających informacji, by dokładnie i poprawnie wydedukować jej przeszłość. Mam nadzieję, ze w 3 serii trochę dowiemy się o niej więcej. :wink:

-Den i Harrison, według mnie, to historia podobna do Loka. Przecież Lok też wykazywał w 1 cz. śladowe zdolności dobrego łowcy,(myślę że to po części zasługa jego ojca, bo to bardzo potężny i zdolny łowca) tak jak bracia Fears, więc możliwe(nie mowie ze pewne), ze ktoś z rodziców braci mógł być łowcą.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez MsLight » sobota, 27 kwietnia 2013, 14:04

Żadnej konkluzji z tego typu rozmyślań nie można uznać za pewnik, możemy jednak wykluczyć pewne opcje, a inne uznać za prawdopodobne i weryfikować, gdy tylko pojawią się nowe fakty (miejmy nadzieję - seria3).
Zgadzam się z tobą, jeśli chodzi o to, co napisałaś.
W kwestii Zhalii - zastanawiam się jeszcze, dlaczego najpierw znalazła się w domu dziecka, a później na ulicy. Powód może być prosty (uciekła - z jakich powodów?) albo dziwny.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez Fabia114 » sobota, 27 kwietnia 2013, 16:14

MsLight napisał(a):Żadnej konkluzji z tego typu rozmyślań nie można uznać za pewnik, możemy jednak wykluczyć pewne opcje, a inne uznać za prawdopodobne i weryfikować, gdy tylko pojawią się nowe fakty (miejmy nadzieję - seria3).

Uhm, to logiczne. Nie mamy (na razie)wystarczających informacji, ale miejmy nadzieje, ze w 3 serii dowiemy sie nieco więcej.

MsLight napisał(a):W kwestii Zhalii - zastanawiam się jeszcze, dlaczego najpierw znalazła się w domu dziecka, a później na ulicy. Powód może być prosty (uciekła - z jakich powodów?) albo dziwny.

Wiesz ja myślę, że mogła uciec z powodu złego traktowania, bo przecież w Domu Dziecka nie jest różowo, a Zhalii mogli dokuczać. Czasem można usłyszeć, że dzieciaki wolą uciec z Domu Dziecka niż być tam dłużej. I zależy to jeszcze jaki był tam poziom. Bo (nie mowie, ze nie) w Domu Dziecka nie zawsze musi być strasznie. Wszystko zależy od ludzi.
Zhalia może miała pecha i tam gdzie trafiła, nie było zbyt ciekawie.
Ale nic nie jest pewne, możemy tylko przypuszczać.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Spekulacje na temat rodziców Zhali, Dantego oraz Philsów

Postprzez MsLight » niedziela, 28 kwietnia 2013, 17:47

To najprostrze z możliwych wyjaśnień i najbardziej prawdopodobne.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Postprzez » niedziela, 28 kwietnia 2013, 17:47

 


Powrót do Huntik - Ask & Answer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron