Wakacje

Tutaj możemy porozmawiać swobodnie, o wszystkim co nam tylko przyjdzie do głowy ;))

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » sobota, 6 kwietnia 2013, 14:09

Niech będzie tu, przecież w temacie :) Nowe wątki za szybko są opuszczane, a to jest pretekst, żeby coś pisać.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Postprzez » sobota, 6 kwietnia 2013, 14:09

 

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » sobota, 6 kwietnia 2013, 14:52

ok. wiec moja kolej...

Stonehenge
Obrazek

Stonehenge – jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z epoki neolitu oraz brązu. Megalit położony jest w odległości 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Najprawdopodobniej służył jako miejsce kultu lub obserwatorium astronomiczne. Obiekt od 1986 jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Heel Stone-to głaz znajdujący się w centralnej części alei prowadzącej do Stonehenge. Osoba stojąca pośrodku kamiennego kręgu w dniu letniego przesilenia(22 czerwiec), dokładnie w tym miejscu mogła podziwiać wschód słońca.

Istnieje pełnych rozmiarów replika Stonehenge w Maryhill w Waszyngtonie wybudowana przez Sama Hilla jako pomnik wojenny.
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » sobota, 6 kwietnia 2013, 21:19

Ale się rozpisałaś :wink: to się chwali

KAPADOCJA, Turcja
Obrazek
Obrazek
Dzięki formom terenu, powstałym z tufowych skał, powstały liczne kamienne domy, kościoły i podziemne miasta. Były one sytuowane w istniejących jaskiniach lub wykuwane. Najsłynniejsze ośrodki to Uchisar, Kaymakl i Derinkuyu. Skalne miasto Ortahisar znajduje się na liście UNESCO. Pierwsze wzmianki o regionie pochodzą już z VI w. p.n.e. Kapadocja przez długi czas była silnym ośrodkiem chrześcijaństwa, stamtąd też pochodzi idea klasztoru.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 11:01 przez MsLight, łącznie edytowano 1 raz
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » niedziela, 7 kwietnia 2013, 09:02

MsLight napisał(a):Ale się rozpisałaś to się chwali

Czasem opłaca się zajrzeć do książki od historii :lol:

no, mamy już kilka obiektów do zwiedzania, potem wrzucę mój. :D
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 11:17

PETRA (البتراء - al-Bitrā, pierwotnie Rakmu), Jordania
Obrazek
Obrazek
Miasto, wykute w skale. Jest ono dziełem Nabetejczyków, którzy osiedlili się w wąwozie ok. VIw. p.n.e. Początkowo mieszkali oni w namiotach, później dopiero powstał skalny kompleks. Rola miasta wzrosła, gdyż leżało ono na skrzyżowaniu szlaków handlowych. Obecnie chyba najbardziej znaną budowlą jest Khazneh. Badacze nie są zgodni, jakie było jej przeznaczenie, chociaż przeważa pogląd, że był to grobowiec. Posłużyła ona także w filmie "Indiana Jones i ostatnia krucjata".
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 14:27

Wyspy wielkanocne

Wyspy wielkanocne to jedne z najbardziej enigmatycznych wysp na Ziemi. Znane przede wszystkim z ogromnych posągów, które świadczą o długiej historii wyspy. Została ona odkryta dopiero pod koniec XVIII, zaś jej korzenie sięgają nawet na rok 300-4000 n.e. Znajdują się tam posągi zwane moai. Jest ich na wyspie 900! Z pewnością są wyrazem kultu religijnego mieszkających tam plemion, zadziwia jednak technika ich powstania. Jak ludy, które nie znały maszyn mogły przemieszczać tak ogromne ciężary w postaci wielkich głazów. Posągi te są ciągle owiane tajemnicą.

Obrazek

Wyspy są na południowym Oceanie Spokojnym w centralnej części Wzniesienia Wschodniopacyficznego.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 13:55 przez Fabia114, łącznie edytowano 1 raz
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 15:32

Katedra Notre-Dame

Notre-Dame de Paris – gotycka katedra w Paryżu. Jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, między innymi dzięki powieści Dzwonnik z Notre Dame francuskiego pisarza Victora Hugo. Potem zrobiono bajkę pod tym właśnie tytułem :wink:
Jej nazwa tłumaczy się jako Nasza Pani i odnosi się do Matki Boskiej. Wzniesiono ją na wyspie na Sekwanie, zwanej Île de la Cité w 4. okręgu Paryża, na śladach po dwóch kościołach powstałych jeszcze w IX wieku. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163-1345).
Katedra utraciła zadaszenie wież podczas Rewolucji Francuskiej, sama zaś uniknęła zburzenia dzięki rzekomemu ryzyku uszkodzenia sąsiednich budynków podczas tej operacji, co sugerował pewien niezbyt chętny Rewolucji paryski mieszczanin. Dzięki temu zdarzeniu katedra przetrwała do naszych czasów. W okresie Rewolucji nosiła nazwę "Świątyni Rozumu".

Obrazek
Obrazek
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez Angel4 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 15:52

nie, ja z wami nie piszę w tym wątku. Mało mi oczy nie wypadły i mózg nie wyparował. Właśnie takie zdjęcia chciałabym kiedyś zrobić podczas mojej podróży. Do której nawiasem mówiąc chce się przyłączyć coraz więcej znajomych, a ja chciałam zabrać max. 3 osoby... będę mieć problem...
Do you believe in magic?

Olej szkołę, zostań ninja!

Eret: What game are you playing?
Czkawka: Game of thrones.


cracki rządzą :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Angel4
 
Posty: 3404
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 14:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 16:00

Trudno, pojadę sama :roll: które z miejsc ci się podoba? Jak znasz jakieś ciekawe miejsce, nawet najbardziej oklepane, to napisz, wujek google pomoże najwyżej :D
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 16:07

Ja raczej pojadę solo-taka natura. Mozę za kilkanaście lat spotkamy się na tym forum i opowiemy sobie nawzajem gdzie która była :wink:
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez Angel4 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 16:22

A może nam się uda spotkac i pojedziemy razem :P
Przede wszystkim chciałabym zobaczyć Indie, miejsca rozwoju starożytnych kultur, a także piękne pejzaże dżungli, pustyni, sawanny, gór itp.
Do you believe in magic?

Olej szkołę, zostań ninja!

Eret: What game are you playing?
Czkawka: Game of thrones.


cracki rządzą :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Angel4
 
Posty: 3404
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 14:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 16:44

Spotkanie mało prawdopodobne, ale czego nie? :) Chciałyśmy się z Casterwill spotkać na wakacjach i trochę nam nie wyszło
Ja chciałabym zobaczyć Andy i ilka miejsc (niekoniecznie strasznie odległych), które tu opiszę :D
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 16:57

Ja zwracam eis ku Azji I Ameryce Południowej :wink:
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 17:00

Kocham Indian :D
Mimo wszystko bałabym się chyba sama jechać, głównie ze względu na to, że jestem kobietą.
Nic nie opiszecie :?:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 18:08 przez MsLight, łącznie edytowano 1 raz
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 17:58

ja dziś mam pełne ręce roboty-w końcu poniedziałek-więc może potem coś uda mi się wstawić. Ale jak wy możecie, śmiało piszcie :wink: :D
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:36

(Ja dzisiaj u dentysty nie wiadomo ile siedziałam :? , ale z komórki ciężko pisać.
Fabia, chciałabyś podróżować całkiem sama?)
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:57

Wiesz, zdaje sobie sprawę, że w niektórych państwach kobiety same chodzić nie powinny. Dlatego staram się wybierać w miarę cywilizowane kraje-Ameryka itp. Zawsze mogę zabrać kogoś, do towarzystwa, ale nad tym trzeba pomyśleć :wink:
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » wtorek, 9 kwietnia 2013, 16:56

Ameryka - zwłaszcza środkowa :lol: To niesprawiedliwe, że facetom zawsze jest łatwiej :x .
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » wtorek, 9 kwietnia 2013, 18:29

BORNHOLM, Dania
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyspa, choć najbliższa wybrzeżom Szwecji, w głosowaniu opowiedziała się za Danią. Nieoficjalną stolicą jest tu Ronne, Bornholm ma nawet własną flagę. Pomimo, iż znajduje się on tak daleko na północy, pozostaje pod wpływem ciepłego, łagodnego klimatu morskiego. Dzięki temu mogą tu rosnąć takie rośliny, jak figi, araukarie i orchidee (!). Z tego właśnie względu Bornholm nazywany jest "Majorką Północy". Atrakcje turystyczne to zwłaszcza wielokilometrowe ścieżki rowerowe, tradycyjne, malownicze wioski, wybrzeże, a także ruiny twierdzy Hammershus. W jednym z miasteczek - Gudhjem (dosł. "Dom Boży") tradycyjnie serwowana jest potrawa Sol over Gudhjem, czyli jajko na śledziu. Połów śledzia (i ogólnie rybactwo) jest jednym z najczęstszych źródeł utrzymania na wyspie. Tutejszych rybaków nazywa się fiskerami. Aby chronić unikatowy urok Bornholmu, ustalone zostały sankcje na turystykę. Dzięki temu na wyspie nie ma "restauracji" typu McDonald, straganów z chińszczyzną i krzywdzącej dla ucha muzyczki. Dzienna liczba turystów nie może przekroczyć ilości mieszkańców Bornholmu.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 19:16

MsLight napisał(a):To niesprawiedliwe, że facetom zawsze jest łatwiej .

Nareszcie ktoś kto mnie rozumie! Tak, zgadzam się z tobą w 100 procentach, to nie fair!!!
Feminizm rządzi! :wink:
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Postprzez » wtorek, 9 kwietnia 2013, 19:16

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron