Wakacje

Tutaj możemy porozmawiać swobodnie, o wszystkim co nam tylko przyjdzie do głowy ;))

Re: Wakacje

Postprzez Angel4 » niedziela, 21 kwietnia 2013, 19:29

dziewczyny, to jest takie piękne, że oglądając te zdjęcia miałam łzy w oczach... Dlaczego życie jest zbyt krótkie, żeby zwiedzić cały świat?
Do you believe in magic?

Olej szkołę, zostań ninja!

Eret: What game are you playing?
Czkawka: Game of thrones.


cracki rządzą :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Angel4
 
Posty: 3404
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 14:33
Lokalizacja: Lublin

Postprzez » niedziela, 21 kwietnia 2013, 19:29

 

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 12:42

Cały czas się nad tym zastanawiam...
London eye :D
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 12:47

MALEDIWY, Malediwy
Obrazek
Obrazek
Raj turystyczny, czyli archipelag ponad 1000 wysepek na 26 atolach. Oczywiście, większość z nich jest niezamieszkana, a ok. 1/4 ludności zamieszkuje stolicę - Male. Łączna powierzchnia Malediwów to zaledwie 298km2, ale pomimo to kurortów wypoczynkowych zmieściło się całkiem sporo. Lagunowe wybrzeże, lazurowe morze, ciepły klimat, tropikalne owoce - turystyka stanowi ok. 30% PKB kraju, reszta to głównie rybołówstwo. Archipelag ma jednak dość poważny mankament; w najwyższym punkcie osiąga on niebotyczne 2m n.p.m., a średnia wysokość nie przekracza 1m n.p.m. Teraz wystarczy jedynie dodać, że poziom oceanu się podnosi i przestanie nas dziwić fakt, iż władze Malediwów nieustannie apelują o zmniejszenie efektu cieplarnianego.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 13:41

Nie wiem... Ale zawsze można postarać się zobaczyć jak najwięcej, by na stare lata usiąść przed kominkiem i powiedzieć-,,Ja tam byłam..." :wink:
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 13:47

Statua Wolności

Posąg na Wyspie Wolności w Nowym Jorku u ujścia Hudsonu. Symbol wolności, Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.
Ten monumentalny, neoklasycystyczny obiekt, został wzniesiony w latach 1884–1886 według projektu Frédérica Auguste'a Bartholdiego, Gustawa Eiffla (konstrukcja) i Richarda Morrisa Hunta (postument).
Jest to dar narodu francuskiego upamiętniający przymierze obu narodów w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.
W 1924 uznany za narodowy pomnik USA, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1984. Figuruje również w rejestrze National Register of Historic Places.

Obrazek
Obrazek
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 14:16

Niektórzy dopiero w takim wieku zaczynają podróżować...
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 14:17

No, jak wygrają na loterii to czemu nie? :lol:
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 14:40

Można i tak, zwłaszcza, jak wcześniej niema na nic czasu.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez BlackRose » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 14:48

(Tower Bridge - Wielka Brytania):

Obrazek

Obrazek

Jest to most zwodzony, znajdujący się w Londynie. Jeden z najbardziej znanych obiektów w stolicy Wielkiej Brytanii, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Jego historia zaczęła się w roku 1872, kiedy to parlament angielski rozpatrzył projekt ustawy dotyczącej budowy drugiego mostu nad Tamizą. Mimo zastrzeżeń zgłaszanych przez zarząd zamku Tower of London ustawa została uchwalona. Postawiono jednak warunek, który został spełniony, styl mostu miał harmonizować ze stylem zamku. Architektem jego był Horace Jones, który zastosował modną podówczas konstrukcję: stalowy szkielet obłożony kamieniem w stylu neogotyckim. Most został ukończony w 1894. Przez pierwsze lata był otwierany nawet 6000 razy rocznie, teraz jedynie 1000 razy na rok. Charakterystycznym elementem mostu są dwie wieże główne, połączone u góry dwoma pomostami - kładkami dla pieszych, zawieszonymi 34 m nad jezdnią i przeszło 44 m nad oznaczeniem górnego poziomu w rzece. Środkową część mostu stanowią dwa podnoszone przęsła - urządzenia dźwigowe z przeciwciężarem. Są to dwa gigantyczne skrzydła, każde o wadze 1 200 ton, uniesione w górze, tworzą z płaszczyzną jezdni kąt 86 stopni. Obecna kolorystyka mostu istnieje od 1977 roku. Wtedy, w 25 rocznicę koronowania królowej Elżbiety II przemalowano go na kolory: niebieski, biały i czerwony. Pierwotnie most miał kolory w tonacji beżowej.
"(...) - Kathy! Już po wszystkim Kathy!
- John! Ale on cię postrzelił w serce!
- ... Khe... Nic mi nie będzie. Ja nie mam serca.
- Ale John, do twojej informacji.. Wszyscy mają serce.
- Ale Kathy, moje serce należy do ciebie.
- To ja jestem ranna? (...)" xD
Avatar użytkownika
BlackRose
 
Posty: 2164
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2013, 12:12

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 17:54

Piramidy
A teraz cofnijmy sie do czasów faraonów i mumii :D

Piramidy w Gizie obejmują dwie największe piramidy zbudowane w starożytnym Egipcie (piramidę Cheopsa i piramidę Chefrena) oraz mniejszą piramidę Mykerinosa. Wszystkie mają kształt ostrosłupa na podstawie kwadratu. Największą z nich jest piramida Cheopsa – w starożytności "Horyzont Cheopsa" – jeden z siedmiu cudów świata. Ma podstawę o boku 230 m i wysokość 147 m. Piramida Chefrena, jest wysoka na 137 m, piramida Mykerinosa ma tylko 65 metrów wysokości. Wokół tych piramid pobudowano szereg mniejszych, przeznaczonych na grobowce królowych i dostojników państwowych.
Cały zespół grobowy wybudowano z różnego rodzaju kamienia. Dziedzińce wyłożono czarnym bazaltem, kolumny i filary wykonano z czerwonego granitu, ściany miały biały kolor użytych do budowy wapieni i alabastru. Wnętrze pokryte było licznymi inskrypcjami wykutymi w kamieniu. Do wejścia do grobowców, umieszczonych po wschodniej stronie budowli, prowadziły długie rampy w kierunki Nilu.Obok piramid budowano podziemne pomieszczenia dla barek, które mogły służyć za życia faraona do ceremonialnych podróży po Nilu, a po śmierci były identyfikowane z świętą barką, służącą do podróży po niebie w zaświatach. Przy piramidzie Cheopsa została odnaleziona używana barka, możliwe, że stosowano je do transportu zwłok faraona, jednak inskrypcja zamieszczona na barce wskazuje na to, że ta została umieszczona przez następcę Cheopsa. W 1979 kompleks budowli starożytnych został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

MsLight napisał(a):Z ciekawych informacji jeszcze: piramidy układają się na kształt gwiazd z niesamowitą dokładnością (do dzisiaj nie wiadomo, jak to zrobili), z komór grobowych prowadzi wąski tunelik o nachyleniu 45 stopni, prawdopodobnie służący jako miejsce ujścia duszy w zaświaty. Podejrzewa się istnienie nieodkrytych komór w piramidzie Cheopsa (do dzisiaj nie zostało to potwierdzone).


Obrazek
Obrazek
Obrazek Imoje zdjecie :D
Ostatnio edytowano wtorek, 23 kwietnia 2013, 17:02 przez Fabia114, łącznie edytowano 1 raz
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » wtorek, 23 kwietnia 2013, 13:43

Z ciekawych informacji jeszcze: piramidy układają się na kształt gwiazd z niesamowitą dokładnością (do dzisiaj nie wiadomo, jak to zrobili), z komór grobowych prowadzi wąski tunelik o nachyleniu 45 stopni, prawdopodobnie służący jako miejsce ujścia duszy w zaświaty. Podejrzewa się istnienie nieodkrytych komór w piramidzie Cheopsa (do dzisiaj nie zostało to potwierdzone).
W ogóle, temat tak ciekawy, że można cały dzień opowiadać :D . Ładne zdjęcie. :wink:
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » wtorek, 23 kwietnia 2013, 14:11

JOTUNHEIMEN, Norwegia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Park narodowy w Norwegii. W jego obrębie leżą najwyższe szczyty Skandynawii (w tym Galdhoppigen). Nazwę parku dosłownie tłumaczy się jako "kraina olbrzymów" - nie wiadomo, czy od wielkich gór, czy od powszechnego przekonania, że w tym regionie mieszkają trolle i olbrzymy właśnie. Świadomość ta jest tak zakorzeniona w ludności, że istnienie tych stworzeń uznają za pewnik.
W najbliższym otoczeniu parku leży Sognefjord - drugi co do długości fiord świata, charakterystycznie budowane drewniane kościółki - stavkirke, zdobione często wizerunkami smoków, mitycznych stworzeń oraz ornamentami roślinnymi. Znajduje się tam także najbardziej stroma kolej na normalnych torach świata - Flamsbana. Różnica wysokości pomiędzy stacją początkową a końcową to aż 163,5m.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » wtorek, 23 kwietnia 2013, 17:01

MsLight napisał(a):Z ciekawych informacji jeszcze: piramidy układają się na kształt gwiazd z niesamowitą dokładnością (do dzisiaj nie wiadomo, jak to zrobili), z komór grobowych prowadzi wąski tunelik o nachyleniu 45 stopni, prawdopodobnie służący jako miejsce ujścia duszy w zaświaty. Podejrzewa się istnienie nieodkrytych komór w piramidzie Cheopsa (do dzisiaj nie zostało to potwierdzone).

A to nie wiedziałam, za pozwoleniem dopiszę :)

MsLight napisał(a):W ogóle, temat tak ciekawy, że można cały dzień opowiadać . Ładne zdjęcie.

Racją i dzięki :wink:
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez BlackRose » wtorek, 23 kwietnia 2013, 19:39

(Wieża Eiffla - Francja):

Obrazek

Obrazek

Jest to najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża, rozpoznawany również jako symbol Francji. Jest najwyższą budowlą w Paryżu i piątą co do wysokości we Francji. Wieżę zbudowano specjalnie na paryską Wystawę Światową w 1889 roku. Miała zademonstrować poziom wiedzy inżynierskiej i możliwości techniczne epoki, być symbolem ówczesnej potęgi gospodarczej i naukowo-technicznej Francji. Po 20 latach budowla miała być rozebrana. Jej konstruktor, Gustaw Eiffel, nie chciał do tego dopuścić. Postanowił przekazać ją nauce. Założył na wieży laboratorium aerodynamiczne i meteorologiczne. Jednak dopiero udane eksperymenty z umieszczonym na szczycie telegrafem bez drutu ocaliły wieżę i odstąpiono od jej demontażu. W przededniu I wojny światowej stała się obiektem militarnym – łączyła Paryż z posterunkami wojskowymi na granicy z Niemcami. Konstrukcja wsparta jest na czterech podstawach o boku 25 m każda. Na wysokościach 57 m, 115 m i 275 m znajdują się tarasy widokowe. Zajmuje obszar kwadratu o boku 125 m. Na sam szczyt wieży prowadzi 1665 stopni.
"(...) - Kathy! Już po wszystkim Kathy!
- John! Ale on cię postrzelił w serce!
- ... Khe... Nic mi nie będzie. Ja nie mam serca.
- Ale John, do twojej informacji.. Wszyscy mają serce.
- Ale Kathy, moje serce należy do ciebie.
- To ja jestem ranna? (...)" xD
Avatar użytkownika
BlackRose
 
Posty: 2164
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2013, 12:12

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » wtorek, 23 kwietnia 2013, 19:49

1665 stopni - oczywiście, wszystkim chce się wchodzić :) Wieża stała się czymś więcej, niż konstrukcją; swego rodzaju ikoną kultury.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » wtorek, 23 kwietnia 2013, 19:51

THE WORLD&PALM ISLANDS, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Obrazek
Sztucznie utworzone wyspy, leżące na szelfie u wybrzeży miasta Dubaj w emiracie Dubaj. Powstały na polecenie szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma. Można wyróżnić cztery "archipelagi" wysp:
- The World - świat - około 300 wysepek, tworzących zarys świata. Poszczególne wysepki zostały przeznaczone do sprzedaży prywatnym inwestorom (czyli można je kupić, jeżeli ma się za dużo pieniędzy na zbyciu)
Obrazek
- Palma Jumeirah - ekskluzywna i luksusowa. Planowany na niej kompleks Dubai Pearl zawierać ma 11 wieżowców, hotele, apartamenty itp., a także domy letniskowe.
Obrazek
- Palma Jebel Ali - najciekawszym elementem wyspy jest linia domków letniskowych na palach, znajdująca się pomiędzy falochronem, a liśćmi palmy, połączona między sobą pomostem. Cała ta sieć tworzy arabski napis, tworzący wiersz szejka Raszid al-Maktuma:
Bierz mądrość od mądrych
Potrzeba człowieka wizji, aby pisać po wodzie
Nie każdy, kto jeździ na koniu, jest dżokejem
Wielcy ludzie stają do większych wyzwań
Obrazek
- Palma Deirah - długość jej brzegów to ok.400km. Nie została jeszcze ukończona, gdyż budowę przerwał kryzys finansowy...
Obrazek
Dodatkowo, cała inwestycja przestrzega wygórowanych norm ekologicznych i służy za swego rodzaju "sztuczną rafę".
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez Fabia114 » środa, 24 kwietnia 2013, 09:45

Sydney Opera House

To budynek w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu, położony na przylądku Bennelong Point w Sydney. Opera budowana była w latach 1957 – 1973, wykonana została ze stali, betonu i szkła. Otwarcie nastąpiło 20 października 1973 – na uroczystości z tej okazji pojawiła się królowa Elżbieta II. Głównymi architektami byli Jørn Utzon i Ove Arup, których projekt został wybrany spośród 222 innych, zgłoszonych przez przedstawicieli 32 państw świata.
Jørn Utzon został uhonorowany w roku 2003 Nagrodą Pritzkera. Budynek opery został wpisany 28 czerwca 2007 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Opera w Sydney mieści kilka sal przystosowanych do różnego rodzaju widowisk m.in:
1. Concert Hall
2.Opera Theatre
3.Drama Theatre
4. Playhouse
5.Studio
I więcej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
,, Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu."
Avatar użytkownika
Fabia114
 
Posty: 2521
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:15

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » środa, 24 kwietnia 2013, 14:54

ROTORUA, Nowa Zelandia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Park geotermalny z wodami bogatymi w związki siarki, dlatego w okolicy czuć charakterystyczny zapach siarkowodoru. Najbardziej znanym obiektem parku jest gejzer Pohutu. Miasto leży w cieniu wulkanu Tarawera. Jest to także ważny ośrodek kultury Maorysów, mieści się tam jedyny maoryski teatr.
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Re: Wakacje

Postprzez BlackRose » środa, 24 kwietnia 2013, 16:57

(Bazylika Świętego Piotra - Watykan):

Obrazek

Obrazek

Zbudowana została w latach 1506-1626. To drugi co do wielkości kościół na świecie i jedno z najważniejszych świętych miejsc katolicyzmu. Wedle tradycji bazylika stoi na miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra, uznawanego przez katolików za pierwszego papieża – jego grób leży pod głównym ołtarzem. W bazylice i w jej podziemiach znajdują się także groby innych papieży. W kaplicy Św. Sebastiana znajduje się grób błogosławionego Jana Pawła II.
"(...) - Kathy! Już po wszystkim Kathy!
- John! Ale on cię postrzelił w serce!
- ... Khe... Nic mi nie będzie. Ja nie mam serca.
- Ale John, do twojej informacji.. Wszyscy mają serce.
- Ale Kathy, moje serce należy do ciebie.
- To ja jestem ranna? (...)" xD
Avatar użytkownika
BlackRose
 
Posty: 2164
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2013, 12:12

Re: Wakacje

Postprzez MsLight » czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:23

Bazylika została zbudowana na miejscu wczesnochrześcijańskich katakumb. Początkowo świątynia była całkiem innym budynkiem, budowę obecnego rozpoczęto w renesansie, a ukończono w baroku, dlatego zawiera różne style architektoniczne. Projekt i wykonanie bazyliki należą do najbardziej znamienitych mistrzów, takich, jak Bramante, Rafael, czy Michał Anioł. Jest to druga na świecie świątynia rzymskokatolicka (bazyliki Grobu Pańskiego liczyć nie można, ponieważ należy do różnych odłamów chrześcijaństwa), jej powierzchnia wynosi aż 23000m2.
Watykan, oprócz tego, że jest najmniejszym państwem świata, ma także ciekawy ustrój; jest jedyną na świecie monarchią teokratyczną.
(Wybacz, że tyle dopisałam, ale wydało mi się mało, jak na taki zabytek. Po prostu się czepiam :) )
MsLight
"If you’re leaving close the door.
I’m not expecting people anymore.
Avatar użytkownika
MsLight
 
Posty: 2775
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:13

Postprzez » czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:23

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron