Hameln, Niemcy

Czyli wszystko na temat miejsc, w których toczy się akcja serialu.

Hameln, Niemcy

Postprzez Vijay » niedziela, 15 stycznia 2012, 21:29

Hameln - miasto w północnych Niemczech, w południowo-wschodniej części kraju związkowego Dolna Saksonia nad rzeką Wezerą w Górach Wezerskich, siedziba powiatu Hameln-Pyrmont.

Początki miasta sięgają 851, kiedy to w Hameln powstał klasztor, a następnie wieś w jego sąsiedztwie. Rozwój miejscowości spowodował, iż Hameln otrzymało prawa miejskie w XII wieku. W XV i XVI wieku miasto było członkiem Ligi Hanzeatyckiej. Wydarzenia tzw. Exodus Hamelensis zapoczątkowane na tych ziemiach w roku 1284 dały początek saskiemu osadnictwu na ziemiach polskich i czeskich.
W 1945 w Hameln utworzono więzienie, w którym po wojnie wykonano ponad 200 wyroków śmierci na niemieckich zbrodniarzach i zbrodniarkach wojennych skazanych w procesach: norymberskim, załogi Bergen-Belsen, załogi Ravensbrück.

Osoby urodzone w Hameln: Fryderyk Hrabia Reden (23 marca 1752) - minister w rządzie pruskim, założyciel przemysłu na Górnym Śląsku.

Miasto znane jest na świecie za sprawą braci Grimm i ich baśni Flecista z Hameln opisującej wydarzenie, które ponoć naprawdę miało miejsce w 1284, choć w rzeczywistości przebiegło inaczej, niż opisuje to legenda.


W Hameln drużyna (bez Dantego) rozprawiła się z Gremlowem, tytanim szczurkiem, oraz odnalazła "dziecięcą melodię" - melodię dzięki której opanowuje się Konkwistadora - tytana pilnującego skarbu Corteza.
"Nigdy nie postępuj w sposób, który przyniósłby ujmę twojemu nazwisku czy pozycji społecznej. Każdy może zdobyć pieniądze, ale zdobycie szacunku to zupełnie inna sprawa." K3G
Avatar użytkownika
Vijay
 
Posty: 260
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 20:14
Lokalizacja: Łomża

Postprzez » niedziela, 15 stycznia 2012, 21:29

 

Re: Hameln, Niemcy

Postprzez mayczak » czwartek, 1 listopada 2018, 11:35

To piękne miasto. Zamierzam się w nim osadzić. Już teraz powoli rozglądam się za pracą w tamtejszych rejonach - robię to za pośrednictwem strony internetowej https://www.polonia-polacy.de/ zrzeszającej polonię niemiecką :-).
mayczak
 
Posty: 189
Dołączył(a): środa, 28 marca 2018, 22:36

Postprzez » czwartek, 1 listopada 2018, 11:35

 


Powrót do Miejsca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron